BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

3
2003

Aktuální číslo Archiv Obsah

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

TÝDEN KNIHOVEN PO SEDMÉ

Týden knihoven začíná v Opavě
Regionální pobočka SKIP 10 zve srdečně knihovnickou obec na 5. knihovnický happening do Opavy, který pořádá ve dnech 3.-4.10.2003 Knihovna Petra Bezruče. Na co se mají účastníci připravit, svědčí už název "Indiánské léto". Talent opavských knihovnic pro pořádání takových akcí je nesporný a tak se máme všichni na co těšit. Podrobné informace najdete na http://skip.vkol.cz/pozvanka.htm a já jen dodávám, že zlatým hřebem setkání bude přítomnost našeho bývalého knihovnického kolegy JAROMÍRA NOHAVICI.
NENECHTE SI TO UJÍT !!!

POZOR!
Tisková konference ohlášená na 2. října je zrušena!

Velké říjnové společné čtení
V pondělí 6. října je společnou akcí po celé republice VŘSČ. Čtěte, jak to bude v Praze:
K akci je přihlášeno hodně přes sto knihoven v celé ČR. Jde o společné čtení a také naslouchání úryvku z (pouze české!!!) literatury - určené lidu všech stavu, veku, národnosti, barev, pohlaví, majetku a vůbec. Knihovníky v to čítaje, samozřejmě.
V Praze jsme se jako SKIPová organizace korporativně rozhodli, že akce bude probíhat v Městské knihovně (souhlasí) a možná i některých jejich obvodních knihovnách, resp. pobočkách. Předpokládáme zájem médií zejména v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí, kde se bude číst 6.10. od rána od 9.00 (společný začátek cele akce) do 21.00 večer. Dopoledne bude patřit především dětem, od 12.00 předpokládáme, že "si" přijdou počíst dospělí.
Vzhledem k autorským právům, licencím, souhlasům apod. (ujišťuji Vás, že absolvovaná jednaní by byla přinejmenším na pěkný fejeton) musí mít Vaše vystoupení charakter kratičké (minutové) "přednášky" (nebojte se!) - tedy úvodního slova - proč právě tenhle autor a tato kniha - a pak "citace" - tedy přečtení úryvku. Dohromady maximálně 5 minut. Co to je na nás knihomily, že?

Zlata Houšková (převzato z elektronické konference - kráceno)

Další celostátní akcí je tradiční Provázkiáda, která má proběhnout hlavně v pondělí 6.10.

Novou součástí týdne knihoven se stává vyhlášení ceny Knihovna roku, které proběhne 7.10. v Zrcadlové kapli pražského Klementina.

Zahřívací kolo na Noc s Andersenem 2. dubna 2004 se odehraje v rámci Týdne knihoven v Milíně z pátku 10. října na sobotu 11. října 2003. Koná se pro děti od 6 do 12 let. Milínská knihovna také připravila soutěžní kvízy, ukázku speciálních výukových kurzů na počítači, dotazník pro čtenáře, exkurzi do knihovny pro seniory a překvapení pro návštěvníky: Přijďte se "nalepit"!

Od 6. do 12. října ve stovkách českých knihoven tisíce nejrůznějších nápaditých akcí.

Zajímavé informace o Týdnu knihoven 2003 a z jeho průběhu sledujte na http://skip.nkp.cz/akcTyden03.htm

Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP